Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce prywatności.
Zamknij

 

FAQ

Co to jest e-book?

To inaczej książka elektroniczna. Możesz ją kupić w dwóch formatach – PDF lub ePUB. Można ją czytać na komputerze, urządzeniach mobilnych oraz czytnikach.

Co to jest Adobe ID?

Adobe ID to unikatowy identyfikator przyznawany przez firmę Adobe określonemu użytkownikowi. Dzięki niemu można korzystać z zabezpieczonych e-booków na różnych urządzeniach, np. laptopach, czytnikach, iPad itd. Adobe ID powoduje przypisanie e-booka do osoby, która go zakupiła, nie zaś do jednego urządzenia. Dodatkowo Adobe ID daje możliwość odzyskania e-booków utraconych w przypadku awarii komputera i korzystania z nich na innych urządzeniach.

Jak utworzyć i aktywować Adobe ID?

Po zainstalowaniu ADE zostaniesz poproszony o aktywowanie programu. Podczas aktywacji należy zautoryzować komputer podając Adobe ID. Aktywacji i autoryzacji najlepiej dokonać zaraz po instalacji ADE, inaczej wszystkie zabezpieczone Ebooki przypisane do komputera przed autoryzacją, zostaną po autoryzacji utracone.

W przypadku późniejszej autoryzacji, można to zrobić poprzez wybór w menu Library > Authorize Computer.

Jakie dane są potrzebne do wypełnienia formularza Adobe ID?

Wypełniając formularz trzeba podać przynajmniej następujące dane: adres e-mail, hasło, imię, nazwisko, kod pocztowy, miejscowość i kraj zamieszkania.

Co to jest Adobe Digital Editions (ADE)?

Aplikacja Adobe Digital Editions (ADE) umożliwia czytanie oraz zarządzanie e-bookami w formatach PDF lub ePUB, które chronione są systemem DRM (Digital Right Management). Aplikacja jest bezpłatnie dystrybuowana przez firmę Adobe. Jej instalacja jest niezbędna do użytkowania zabezpieczonych e-booków.

Jak zainstalować Adobe Digital Editions (ADE)?

Do instalacji ADE jest potrzebne podłączenie do sieci Internet, ponieważ aplikacja jest dostępna na stronie www.adobe.com. Szczegółowa instrukcja instalacji znajduje się tutaj.

Co to jest DRM?

DRM (Digital Rights Management) pozwala korzystać z e-booka tylko legalnemu nabywcy, zabezpiecza książkę w formie elektronicznej przed bezprawnym powielaniem i rozpowszechnianiem.

Co to jest PDF?

PDF to format plików, który służy do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych, stworzony i promowany przez firmę Adobe. Plik PDF mniej więcej odpowiada wyglądowi stron książki papierowej. E-booki w formacie PDF zakupione w księgarni internetowej edraurban.pl są zabezpieczone przed powielaniem w systemie DRM.

Co to jest ePUB?

ePUB to format plików, oparty na języku XML, który służy do publikowania elektronicznych książek. Format ten umożliwia komfortowe czytanie na czytnikach i urządzeniach mobilnych, ponieważ pozwala tekstowi książki dostosowywać się automatycznie do rozmiarów ekranu.

Czym różnią się formaty e-booka?

W przypadku korzystania głównie z komputera (laptopa), można wybrać format PDF, który wygląda mniej więcej, jak drukowana książka. Jeśli e-book będzie wyświetlany na czytnikach elektronicznych lub urządzeniach mobilnych, lepiej wybrać format ePUB, ponieważ dostosuje on wielkość tekstu do rozmiaru ekranu.

Jak pobrać e-book zabezpieczony Adobe DRM?

Aby pobrać e-booka należy wykonać następujące czynności:

  1. Utworzyć Adobe ID
  2. Zainstalować Adobe Digital Editions.
  3. Zautoryzować komputer (przypisać go do utworzonego Adobe ID)
  4. Pobrać e-book z maila. E-book zostanie automatycznie pobrany z serwera i zapisany w wybranej lokalizacji na dysku komputera jako plik .acsm.
  5. Otworzyć plik .acsm w Adobe Digital Editions. Po poprawnej instalacji ADE, plik .acsm powinien otwierać się automatycznie.

Co oznacza licencja na korzystanie z e-booka?

E-booki, podobnie jak książki drukowane, podlegają ochronie przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Licencja oznacza, że masz prawo do korzystania z e-booka w zakresie przewidywanym ustawą oraz regulaminem Edra Urban & Partner oraz OSDW Azymut. Nie wolno rozpowszechniać ani wprowadzać Publikacji do obrotu, ani w całości ani we fragmentach; ingerować w jej zawartość; usuwać oznaczeń wydawcy ani technicznych zabezpieczeń; publikować, dystrybuować, powielać ani oddawać Publikacji w najem.

Jeśli wyszukasz anat* wtedy wyszukiwarka znajdzie słowa zaczynające się na anat, na przykład anatomia.
5 minut konsultacji weterynaryjnej. Psy i koty
Bestsellers bar
Psychiatria
Bestsellers bar
Pediatria. Lissauer