Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce prywatności.
Zamknij

 
 

Dno miednicy. Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie. Koncepcja Tanzberger®

R. Tanzberger, A. Kuhn, G. Möbs, U. Baumgartner

wyd. 3, red. E. Saulicz
476 stron
rok wydania: 2020
format: 175 x 255, oprawa miękka
ISBN: 978-83-65373-49-6

darmowy fragment


cena: 179.00 zł   161.10 zł 

W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie dnem miednicy. Zaburzenia napięcia tzw. przepony moczowo-płciowej utworzonej przez kilka warstw mięśniowo-powięziowych wyściełających dno miednicy wiąże się dzisiaj z wieloma dysfunkcjami układu moczowo-płciowego, a wiedza na temat znaczenia dla zdrowia tej „zapomnianej okolicy ciała” ulega stałemu upowszechnieniu. Wzrasta liczba pacjentów szukających fachowej pomocy i nierzadko w gabinecie lekarza urologa lub ginekologa dowiadują się, że część z ich problemów mogą rozwiązać ćwiczenia mięśni dna miednicy. Gimnastyka lecznicza dna miednicy, zwana też treningiem dna miednicy, w ostatnim czasie stała się „modnym tematem” wśród fizjoterapeutów.

Książka Dno miednicy. Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowym opracowaniem dotyczącym dysfunkcji dna miednicy. Zredagowana została przez przedstawicieli czterech specjalności – fizjoterapii, ginekologii, urologii i proktologii – zajmujących się zdrowotnymi aspektami dna miednicy, dzięki temu powstało opracowanie obejmujące bardzo szerokie spektrum zdrowotnych konsekwencji związanych z zaburzeniem prawidłowego funkcjonowania dna miednicy. Autorom udało się stworzyć dzieło, które z jednej strony spełnia wymogi podręcznika akademickiego, a z drugiej strony może stanowić poradnik i to zarówno dla terapeutów, jak i pacjentów. To niewątpliwy walor niniejszej książki.

Przyjęta forma prezentacji treści, obejmująca najbardziej aktualną wiedzę teoretyczną, ale i również bogato ilustrowaną część praktyczną, zawiera wiele cennych wskazówek i informacji przydatnych dla codziennej praktyki zawodowej fizjoterapeutów, zwłaszcza cenne są informacje dotyczące błędów, jakie popełnia się podczas treningu mięśni dna miednicy. Końcowe akapity książki, będące de facto gotowymi konspektami ćwiczeń, jakie można realizować na kolejnych zajęciach, zostały bardzo dobrze dobrane od strony dydaktycznej, uwzględniając zasadę dostępności ćwiczeń dla pacjenta. To szczegół często pomijany w tego typu opracowaniach, a który w praktyce ma kapitalne znaczenie dla postępów rehabilitacji związanych z umiejętnym stopniowaniem trudności stosowanych ćwiczeń leczniczych. Dokładny opis metodyki ćwiczeń, z wykazaniem ich celu, każdorazowo wzbogacony fotografią, zamieszczony w rozdziale 11 śmiało może być wykorzystywany przez pacjentów jako poradnik pomocny w samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń w domu.

Książka ta adresowana jest przede wszystkim do tych, którzy profesjonalnie zajmują się rehabilitacją uroginekologiczną. Skierowana jest zatem przede wszystkim do fizjoterapeutów. Z jej treścią powinni zapoznać się również lekarze takich specjalności, jak: ginekologia, urologia i proktologia. Sporo korzyści z lektury tej książki mogą wynieść również lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej oraz seksuolodzy. Pozycja ta powinna także wejść do kanonu podręczników akademickich studentów fizjoterapii. prof. dr hab. Edward Saulicz Z Przedmowy do wydania polskiego

Zobacz jeszcze...
Fizjoterapia i rehabilitacja
    Atlas anatomii człowieka. Polskie mianownictwo anatomiczne
    Biomechanika sportu
    Fizjoterapia w trakcie i po leczeniu raka piersi
    Trójwymiarowa manualna terapia wad stóp u dzieci
    USG kolana
Inni użytkownicy kupili wraz z tą książką także:
    Tigerfeeling. Trening mięśni dna miednicy dla niej i dla niego
    Trójwymiarowa manualna terapia wad stóp u dzieci
    Bandażowanie. Podręcznik desmurgii dla studentów pielęgniarstwa
    Kosmetologia włosów
    Terapia metodą Vojty
    Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci
 • 1 Wprowadzenie 
 • 2 Podstawowe aspekty koncepcji terapeutycznej 
 • 3 Anatomia funkcjonalna 
 • 4 Drogi moczowe i narządy płciowe mężczyzny 
 • 5 Charakterystyka urologicznych chorób mężczyzn. Diagnoza i leczenie 
 • 6 Dno miednicy w poszczególnych fazach życia . 
 • 7 Ciąża, poród i połóg .  
 • 8 Choroby i ich patofizjologia 
 • 9 Leczenie 
 • 10 Proktologia 
 • 11 Fizjoterapia w leczeniu nietrzymania moczu i stolca 
 
Bądź pierwszą osobą która oceni tą książkę!

Musisz być zalogowany aby ocenić książkę.
Jeśli posiadasz już konto w naszym serwisie zaloguj się:
login:
hasło:
Zapomniałem hasła

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się w naszym serwisie.
Jeśli wyszukasz anat* wtedy wyszukiwarka znajdzie słowa zaczynające się na anat, na przykład anatomia.
5 minut konsultacji weterynaryjnej. Psy i koty
Bestsellers bar
Psychiatria
Bestsellers bar
Pediatria. Lissauer